Kdo je kdo ...

Stáňa Nebohá

  • akustická kytara, zpěv

Hudební život:
Začátky a audio nahrávky ve věku 3 let zpěvačky bohužel nemůžeme publikovat (příliš historicky cenný materiál), nicméně na veřejnosti se poprvé oficiálně objevila v Benešovském pěveckém souboru Klubko, kde strávila celých osm let. Poté se seznámila s J.Bříškem a ochutnala první komerční výhody i nevýhody hudební činnosti. Odtud byl jen krůček ke spolupráci s Petrem Bříškem a Frankem Drahoňovským, zakladatelům folkové skupiny „Duo H.I.S“. Né, že by folkový žánr byl v té době Stáně až tak blízký, ale znáte to, krásných skoro 16 let a tak málo životních zkušeností a členové Dua H.I.S vůbec nevypadali špatně, docela i slušně zpívali :-).
Pak přibývali především muzikantské zkušenosti, setkání s velmi zajímavými lidmi, nové využité i nevyužité možnosti, několik let výuky operního zpěvu a hlavně správného dýchání u profesorky Jany Scholzeové a mezníkem byl rok 1997, kdy došlo k založení hudební skupiny U-STYLE, která si uchovala své základní jádro až doteď …

Volný čas:
Ve volném čase se snaží co nejvíce sedět na koni ( myšleno to zvíře Equus caballus ) a také na kole. Nepohrdne dobrým vínem a má ráda především dovolené, asi proto, že je jich tak málo.

Pikantnosti a bulvár:
Ještěže Tonda nehraje v U-STYLE, mohlo by to fakt vypadat už dost blbě :-)

Dobré vlastnosti:
Nedělá muziku jen pro peníze.

Špatné vlastnosti:
Zlí jazykové tvrdí, že co neví, nepoví. No a je to pravda, nepoví totiž ani to, co ví!

Adéla Vlachová

  • zpěv, vocal, saxofon

Hudební život:
Hudbě se začala věnovat přibližně od 9 let a to v základní umělecké škole výukou na příčnou flétnu. Vydrželo jí to až do plnoletosti, neboť díky tomuto koníčku mívala časté propustky ze školního vyučování. Ke kapele U-Style se přidala během roku 2009. V té době se už dávno znala se Stáničkou, se kterou studovala střední školu a později poznala i zbytek kapely U-Style, především Frenka. Zpěv nikdy nestudovala a podle toho to také vypadá, nicméně se snaží o zdokonalování. Z příčné flétny přešla na jiný dechový nástroj a to saxofon.

Volný čas:
Ve  volném čase se věnuje především své dceři Barborce a dále také sportovním aktivitám jako jízdě na kole, lyžování a nějaké to posilování. Nejraději má chození na vandry do lesů, pálení ohýnků a spaní pod širákem.

Pikantnosti a bulvár:
Jediným důvodem proč Frenk vyměnil jednu zpěvačku kapely U-Style coby partnerku za druhou může být snad jen to, že dechaři mají lepší nátisk

Dobré vlastnosti:
Taktéž nedělá muziku pro peníze a to proto, že by umřela hlady

Špatné vlastnosti:
Není dobré zveřejňovat ...

Frank Drahoňovský

  • elektrická kytara, zpěv

Hudební život:
Hrát na kytaru původně začal z důvodu jednoduššího získávání sympatií u opačného pohlaví. Až později pochopil, že se dá hrát i z jiných důvodů, než za účelem simulované výměny genetických informací. V roce 1992 spolu s Pupíkem a Stáňou založil kapelu Duo HIS a v roce 1993 přešel do Děčínské kapely Lipo vedené Zdeňkem ,,Dědkem“ Svobodou a Honzou Mirovským. Kapelu U-Style spolu zakládal v roce 1997. Během let 1996-1999 chodil na výuku zpěvu k profesorce Scholzeové, díky jejíž výuce se dá přežít šesti hodinový ples bez újmy na hlase.Hraje na kytaru Fender Stratocaster Vintage 1957 a na kytaru Line 6 Variax JTV-59 US  signature James Tyler. Dále na akustiku Takamine LTD 97 signature  Garth Brooks.

Volný čas:
Ve volném čase, což je cca 10 volných víkendů v roce, jezdí na vandry do všech možných lesů naší republiky, kde zapaluje ohně, hraje Nedvědy, žere buřty a pije rum…

Pikantnosti a bulvár:
Ve volných chvílích rum upíjí i svým kamarádům. 10 let žil se zpěvačkou kapely U-Style Stáničkou a v současné době žije s další zpěvačkou kapely U-Style, Adélkou. Díky tomuto svému hobby a zájmu o zpěvačky udržuje vysokou vokální úroveň kapely.

Dobré vlastnosti:
Zatím žádnou nikdo neobjevil…

Špatné vlastnosti:
Textový seznam těchto informací ke stažení zde. Pozor soubor  je v PDF a je ve velikosti 19GB!!!

Petr Bříško vulgo Pupík

  • klávesové nástroje, zpěv

První hudební jiskra malého Pupíka vzplála v jeho  6-ti letech (1981), kdy ho maminka po vzoru jeho strýce Josefa Bříška v domnění genetických předpokladů přihlásila do lidovky na piáno. Po třech úporných letech prostřídaných různými donucovacími způsoby k přípravě na hodiny to vzdává s téměř nulovými výsledky. Přelom nastává ve 14 letech (1989), kdy cikánské Gé, které se na staré kytaře mění v baré,  vyvolává pocity naplnění, které pak uplatňuje při dlouhých cestách na internát, obklopen vagonem dívek (Elite Varnsdorf).

Na škole pak potkává Frenka Drahoňovského a při hodině „strojnictví“ zakládají  Duo HiS (1991). Posléze oslovují  tehdy 15-ti letou vynikající zpěvačku Stáňu Nebohou. Muzikantské zkušenosti této formace vyústí v kapelu  U-style (1997), kde se ujímá hry na klávesy.

Navštěvuje také hodiny operního zpěvu u profesorky  Jany Scholzeové (1997-2000). V rámci studie zpěvu si v Děčínském divadle v režii Rudolfa Felzmana zazpívá roli Colase s opery Bastien a Bastienka od W.A.Mozarta.Na základě oslovení J. Karchňáka (performer art) se začíná zajímat o scénickou hudbu do různých divadelních představení.

Dále mu nabízí spolupráci Karel Krejčí (šéf českokamenického divadla) a tak vznikají projekty jako: Soutok souznění v Lesním divadle Mlýny, hudební přepis a aranžmá k muzikálu Lesní ráj, scénická hudba k Hadriánu z Římsů od Klicpery, autorská hudba k Lakomcovi od Moliéra.

Hraje na klávesy Yamaha MM8, Yamaha QS 300, M-Audio Key Pro 88 a na kytaru Yamaha APX-4.

Dobré vlastnosti

Sdělí jedině osobně.

Špatné vlastnosti

Chutná mu ovocné pivo.


Volný čas

Ve volném čase se snaží věnovat rodině, psovi, domu, zahradě. Rád si zajede s přáteli na kole zaplavat nebo zazpívat do sauny někde v přírodě.

Bulvár

Všechno má stejně na „cédéčku“.